Пам'ять про героїв – вічна. Подвиг їх безсмертний!
(Наші земляки – учасники подій ІІ-ї світової війни)
Старший лейтенантКостін Андрій ЮхимовичПризваний у ряди Червоної Армії в 1935 році. Служив у прикордонних військах на естонському кордоні. Після закінчення строкової служби залишився в рядах Червоної Армії. Коли почалася війна, обіймав посаду начальника зборів з підготовки вогневиків-методистів. Учасник Великої Вітчизняної війни з 22 червня 1941 року по травень 1943 року. Учасник оборони Ленінграда з 1941 по 1943 ріки. З травня 1943р. по травень 1944р. – слухач курсів КУОС при Харківському кавалерійському прикордонному училищі. З травня 1944 по 1947 рік – начальник прикордонної застави 107-го загону. Демобілізувався в 1947 році. Нагороджений медалями: "За оборону Ленінграда", "За бойові заслуги", "За перемогу над Німеччиною" та іншими ювілейними.
|
КапітанСтецьков Федір Афанасійович(крайній праворуч)Закінчив офіцерську школу НКВС і працював в органах МВС Рівненської області до початку війни. Учасник Великої Вітчизняної війни із самого її початку. У складі Південно-Західного, а потім Донського фронтів брав участь у Сталінградській битві. Наприкінці 1942 року в боях за місто Калач-на-Дону загинув смертю хоробрих.
|
МайорГлухенький Яків СавелійовичУ ряди Червоної Армії призваний у 1940 році. Служив у Забайкаллі. Червоноармієць, молодший командир, старшина. Спочатку війни присвоєне офіцерське звання. Працю¬вав у політуправлінні Забайкальського фронту. Із січня 1944 року на фронті. Був на посаді парторга дивізіону, потім заступником командира батальйону по політичній частині. Брав участь у звільненні Білорусії, Польщі. Учасник штурму Берліна. За мужність і героїзм, виявлений на полі бою, нагороджений урядовими нагородами: двома орденами Червоної Зірки, медалями "За бойові заслуги", "За звільнення Варшави", "За перемогу над Німеччиною" та іншими ювілейними.
|
МайорСтародубець Іван Ісакович1918 року народження. Закінчив Жадівську середню школу в 1933 році. У 1938 закінчив авіаційне училище, маючи звання технік-лейтенант. Учасник Великої Вітчизняної війни із самого її початку і до кінця. Закінчив війну, отримавши звання майора. Пішов у відставку в 1960 році.
|
ЛейтенантГлухенький Іван СавелійовичУ Червону Армію призваний 26 червня 1941 року. У червні 1942 закінчив Харківське училище, у вересні виїхав на Брянський фронт як командир танка Т-34. Отримав поранення. За мужність і героїзм, виявлені на полі бою, нагороджений урядовими нагородами: орденом Червоної Зірки, медаллю "За бойові заслуги" та іншими ювілейними.
|
КапітанШевкопляс Роман ЯковичУчасник фінської та Великої Вітчизняної воєн. Спочатку воював на Півночі у винищу-вальному авіаційному полку, охороняв стратегічну дорогу на Мурманськ, брав участь в Орловсько-Курській битві. Дорогами війни дійшов до Берліна. Один із тих, хто, дійшовши до Берліна, був у Рейхстазі й залишив свій підпис на його стіні. За бойові заслуги нагороджений дванадцятьма орденами й медалями.
|
ЛейтенантВоробей Олександр Данилович1916 року народження. 1938 після закінчення Жадівської неповної середньої школи пішов навчатися в Новгород-Сіверський педагогічний технікум. З березня 1934 по жовтень 1939 року працював учителем Жадівської неповної середньої школи. 9 жовтня 1939 року призваний до Червоної Армії. Війну зустрів у званні сержанта. У вересні 1941 був тяжко поранений. Коли видужав, направили до Подільського артилерійського училища. У травні 1943 року закінчив його у званні лейтенанта. Із серпня 1943 – командир батареї. У боях за Севастополь нагороджений орденом Червоної Зірки. У квітні 1944 року важко поранений і після видужання був демобілізований. З 1944 по 1948 рік працював у Жадівській семирічній школі, потім директором Машівської середньої школи.
|
ЛейтенантПавленко Григорій Августимович1915 року народження. У 1935 закінчив Глухівський медичний технікум. З липня 1941 по травень 1945 року знаходився в діючій армії на фронтах Великої Вітчизняної війни. Фронтовими дорогами пройшов від Сталінграда до Берліна. Командир санітар¬ного взводу, військовий фельдшер – така його військова спеціальність. Сотням поранених бійців, винесених із поля бою, надана була ним перша медична допомога. За мужність і відвагу, виявлені на полі бою, нагороджений орденом Слави ІІІ ступеня, медалями "За відвагу", "За бойові заслуги", "За перемогу над Німеччиною" та іншими ювілейними.
|
КапітанВоробей Степан КарповичУ Червону Армію призваний у 1941році. У Вітчизняній війні брав участь з перших днів і до її закінчення. Дорогами війни пройшов шлях від Північного Кавказу до Берліна в складі 22 артполку 72 стрілецької дивізії частин Південного та інших фронтів. За бойові заслуги нагороджений двома орденами Червоної Зірки, медалями: "За бойові заслуги", "За оборону Кавказу", "За звільнення Варшави", "За взяття Берліна", "За перемогу над Німеччиною" та іншими ювілейними.
|
КапітанКостін Петро АндрійовичНародився 1922 року. Закінчив Жадівську неповну середню школу. У Червону Армію призваний у 1941. Закінчив військово-інженерне училище ім. Жданова. Учасник Великої Вітчизняної війни з квітня 1942 року і до її закінчення. Учасник Яссо-Кишинівської операції. Брав участь у звільненні Польщі, Румунії, Чехословаччини. Був на різних посадах.
За зразкове виконання завдань командуванням нагороджений орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, Червоної Зірки, медаллю "За бойові заслуги" та іншими ювілейними. |
Гвардії капітанПичевський Федір ГригоровичНародився 1907 року. Закінчив неповну Жадівську середню школу. З 1938 – секретар сільської ради. Призваний у Червону Армію в 1941 році. З вересня 1941 – політрук роти. Учасник оборони Москви, тричі поранений. З березня 1942 – командир батареї мінометів (катюш). Учасник Сталінградської битви. Брав участь у звільненні Полтавської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської й Одеської областей. Учасник звільнення Румунії, Угорщини, Болгарії, Австрії, Югославії. Демобілізований у званні капітана. Має урядові нагороди: орден Вітчизняної війни І ступеня, орден Червоної Зірки; медалі "За оборону Сталінграда", "За звільнення Белграда", "За взяття Будапешта", "За взяття Відня", "3а перемогу над Німеччиною" та інші ювілейні.
|
|