Дистанційне навчання |
Профiль |
Понеділок 16.09.2024 18:51
|
Статистика |
Всього користувачів: 2518
Статистика материалов: Новин: 320 Фотографій: 4499 Коментарів: 20
Зараз на сайті: 1 Невідомих: 1 Користувачів сайту: 0
|
Свята України |
|
Газета №7
День Української Армії – це свято нинішніх військових і тих, що прийдуть за ними, моїх однокласників і їх ровесників, це свято тих жінок, які чекали й чекають своїх рідних з армії або розділили з ними нелегку військову долю. Отже, День Української Армії – всенародне свято.
Як добре, що ми живемо в миролюбній державі, але мир треба не тільки берегти, а і вміти захищати. А починають учитися обороняти свою Батьківщину майбутні воїни ще в юні роки. У нашій школі уже традиційно 6 грудня хлопці, ніби звітуються за навчене, показують, які вони сильні у змаганнях між собою. Ми, глядачі, маємо змогу оцінити марш строю і пісні, показові виступи на турніку, віджимання від підлоги, жонглювання м’ячем тощо. У цьому році змагання проходило в два тури. Спочатку змагались три команди: дев’ятий, десятий та одинадцятий класи. Усі хлопці дуже старались, і тому журі мало складнощі у визначенні переможців. Та все таки до другого тури перейшли старші: 11 та 10 класи. І знову розгорнулась боротьба за перемогу. До конкурсів на визначення витривалості добавились жартівливі конкурси та вікторини.
Дуже багато було естафет, де конкурсанти повинні були покати свою дружбу, підтримку один одному, винахідливість, кмітливість, ну й, звичайно, швидкість. У переможці вийшли одинадцятикласники, з чим ми і вітаємо їх.
Кореспондент
Альона Катруша
Нещодавно закінчився другий тур олімпіад, тобто районні олімпіади. Учні нашої школи брали активну участь у цих змаганнях. Вони разом із учителями старанно готувались до них, адже на олімпіаді треба швидко дати зрозумілу й вичерпну відповідь на численні питання. Хочеться порадіти за своїх товаришів, які відстояли честь нашої школи і показали непогані результати, а то й вийшли в переможці. Ось їх імена:
Всі учасники старалися показати свої знання. І хоча ще й не зайняли призових місць Полторацька Оля, Кирдан Юрій, Тищенко Катерина, Сковородько Ольга, Ткач Андрій, Шевкопляс Тетяна, Котляр Яна, Кукта Вероніка,
Єрошов Єгор та в них все попереду, адже вони показали непогані результати.
Кореспондент
Бурковець Оксана
Упродовж багатьох віків людина вважала себе «вінцем природи» і робила з нею все, що заманеться. Аж поки над нашою планетою не нависла примара глобальної екологічної катастрофи. Тепер ми схамену-лися і хочемо повернутися назад, до рівноправних стосунків із флорою та фауною. Але позбутися давніх звичок не так просто. Вихід один — виховувати нові екологічно свідомі покоління.
В Україні протягом багатьох років проводиться акція «Не рубай ялинку!», спрямована на збереження зеленого багатства України – хвойних лісів.
Акція покликана не тільки попереджувати незаконного вирубування хвойних дерев, а й на формування громадської думки про «ялинкову» проблему шляхом пропаганди заміни ялинок та сосен композиціями з гілок хвойних дерев, що дозволить значно скоротити попит на живі дерева, збереже життя багатьом лісовим красуням, на вирощування яких необхідно багато років і чималі кошти.
Традиційним є проведення акції «Не рубай ялин-ку, збережи її!», і в нашій школі, основна ідея якої – замінити ялинку зимовою композицією, що створить атмосферу новорічного свята і збереже життя зеленої красуні, адже збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі.
Справді, не обов’язково вирубувати дерево, адже помешкання можна прикрасити ялинковими гілками або поставити штучну ялинку.
Проведення акції в нашій школі теж має свою історію. Конкурс із створення новорічних композицій вперше було проведено в грудні 2006 року. Щоразу ця акція набуває масштабності, до неї залучаєть¬ся все більша кількість людей, яким не байдужа доля красунь-ялинок. І щороку учні дивують своєю творчістю: використовуючи фантазію та різноманітні техніки і матеріали.
У цьому році наші учениці Ушеніна Альона та Безручко Оксана були учасниками «Майстер-класу», організованого районним Будинком творчості та Чернігівською станцією-юннатів. Дівчатам дуже сподобався захід, і, під враженням побаченого, вони показали свій «Майстер-клас». А сама Ушеніна Альона створила чотири ялинки різних розмірів (на зразок російських «Матрешек»), дуже привабливо їх оздобивши.
Перший клас представив на розсуд глядачів ялинку з картону та моху, прикрасивши її «сніжком» - білою стрічкою. Гарно виглядає на стіні класу й «Новорічний букет».
Кімнату другокласників прикрашає композиція «Царівна-ялинка». Підтримавши ініціативу дівчат, які були на майстер-класі, учні 5-11 класів створили цілий ялинковий парк.
Давши волю фантазії, діти виготовляли ялинки із різних матеріалів та використовували різноманітні техніки. Знадобилися для новорічних красунь картон та папір, пінопласт, тканини, фольга, ялинкова мішура, пір’я, цукерки. Учні працювали, як колективно, так і особисто. Конкурсна комісія вирішила не розподіляти місця, а відзначити всі композиції, бо в кожній роботі відчувалися старанність, доброта, турбота про живу ялинку. Віяло теплом від новорічної ялинки шестикласників «Бабусина казка». Вони зробили і ялиновий гайок, використавши техніку орігами.
Дуже добре, що й хлопці не стояли осторонь. Так семикласники Зима А., Ушенін А., Деденко І. запропонували нашій увазі свій новорічний букет.
«Новорічна феєрія» дев’ятикласників нагадала всім про символи нашої країни.
Не хитрі, але дуже яскраві ялинки вийшли в п’ятикласників. Дуже добре, що виготовлені композиції використовувались для оформлення класів, коридорів, актового залу. Десятикласники запропонували нашій увазі буклети про ялинки в горщиках і розповсюдили їх по школі. 5 та 9 класи виготовили плакати за допомогою комп’ютерної графіки. Мала ініціативна група: «Зелений патруль» виготовили листівку-заклик, щодо збереження ялинок. А учениця 11 класу склала «Пісню на новий лад».
В цілому, акція пройшла успішно і цікаво.
Ця акція має право на життя. Ми сподіваємось, що в майбутньому нам вдасться залучити до неї ще більшу кількість людей, не байдужих до збереження природних багатств України.
Кореспондент:
Черняк Аліна
Два місяці тому наш товариш, однокласник Омелечко Олексій, потрапив у біду: впав з висоти 2 метри і пошкодив хребет. Тому весь цей час він був прикований до ліжка. Ми з однокласниками його всіляко підтримували: відвідували вдома, розважали. Ходили ми до нього і всім класом, і групами. Найчастіше його провідують хлопці, які близько живуть. Льоша завжди нам радий і зустрічає нас посмішкою. А ось наш класний керівник Ніна Миколаївна повідомила нам дуже радісну новину: Олексію дозволили вставати!
У село завітав
Святий Миколай…
|
Напередодні Нового року у церкві нашого села вручали дарунки дітям, які ходять у дитячий садочок, і чотирьом учням нашої школи від імені Святого Миколая. А ось на Різдво знову чарівний гість завітав до церкви й вручив подарунки уже двадцяти сімом учням школи. Дітлахи були дуже задоволені, і всі щиро дякували депутату Верховної ради, Рибакову Ігорю, за гарні подарунки і створення казки.
У цьому році на свято до молодших школярів завітала казка «12 місяців». Сюжет казки всім відомий, але кінець зовсім інший: почувши запах чарівних квітів, усі герої враз стають добрішими. Акторами казки були самі учні. І причому, їм це вдалося досить непогано.
Дуже гарно зіграла роль мачухи Люба Худобець. Її виступ був яскравим та емоційним. Аліна Швед – справжня принцеса. Петров Олександр – дбайливий хазяїн та слухняний чоловік. Вдалася роль і в Лисенку Андрію (учитель), і Єрошовій Юлії (падчерка), і казкаркам (Журенок Тетяні та Синявській Юлії).
Побачили глядачі всі Дванадцять Місяців, Зиму й Весну, які зачарували всіх. Казка супроводжувалася гарними піснями про Новий рік, зиму, ялинку. Тут першокласники показали себе найактивнішими учасниками. Дуже гарну пісню виконали й третьокласники, де солісткою була Котляр Леся. Всі із захопленням дивись на чарівні танці Сніжинок та Казкових Героїв.
Вітали малечу й Дід Мороз та Сніруронька (одинадцятикласники Ткаченко Денис та Бурковець Оксана). Вони водили хороводи, грали з ними в ігри. Розважали дітей і Баба Яга зі своєю донькою Кікіморою. Вони пропонували учням каверзні питання та хитрі ігри. А найголовніша те, що Дідусь Мороз дарував усім цукерки. Довго дітвора гралась біля ялинки, і не хотілося їй іти додому.
Учні 5-8 класів побували у «Новорічних пригодах». П’ятикласники зустрілися з героями багатьох казок, доки визволяли Новий Рік з полону. Допомагали їм і чарівна Попелюшка, і Кіт Леопольд, який приїхав на своєму велосипеді. А заважали Пірати Карибського моря, які вміли гарно танцювати й веселити глядачів.
А Дід Мороз і Снігуронька слідкували за пригодами й допомагали у подоланні труднощів.
Лісова вчителька, Баба Яга, зі своїми кмітливими ученицями давала уроки гарної поведінки Кощію Безсмертному, у якого була закохана (артисти 6 класу).
Жартівливий театр «Ерідан» (7 клас) показав декілька смішних міні-сценок.
Неперевершені клоуни,Льолік і Петрушка із сестричкою Юлькою, добряче розсмішили всіх глядачів.
Місцеве телебачення «Жадовесі» ознайомило з новинами школи й повідомило прогноз погоди на свята.
Бій боксерів закінчився перемогою українця (виступ восьмикласників)
А старшокласники створили свою казку…
|