Пришкільний табір «Веселка». 2010р.
Дні проведені в таборі «Веселка»…Дні зігріті золотим сонцем, овіяні легеньким вітерцем, зволожені теплим дощиком, насичені іграми й конкурсами. Дні зеленої трави, солодких фруктів і яскравих квітів, цікавих розваг.
Розпочав свою роботу табір «Веселка» 3 червня святковою урочистою лінійкою. Лунали пісні, звучали вірші про рідну Батьківщину – Україну, про табір, літо, канікули.
Традиційно в день відкриття табору відбувається конкурс «Малюнок на асфальті». У цьому році він проходив дуже цікаво. Загони «Сонечко» і «Промінець» були найактивнішими учасниками. Їхні малюнки були невеликими за розміром, але вразили журі своєю фантазією. Дуже гарне велике казкове сонечко загону «Дружба» (Шевкопляс К., Лисенко В., Бабенчук М.) прикрасило центральний вхід до школи. «Краяни» малювали етюди з туризму, а хлопці Ленько В. й Петров Є. згадали Діда Мороза й «запросили» з подарунками до табору. Серед усіх гарних малюнків відрізнялась майстерністю виконання робота загону «Дельфін» (Коваленко О, Стеблевська А.) Вони й отримали І місце. А потім розпочався робочий день. Спочатку провели вибори командира табору – голову ради дружини. Дітям роздали «бюлетені», де були зазначені прізвища кандидатів, і кожен проголосував таємно. За результатами виборів Долгорук О. стала головою ради дружини, Катраша А. – її заступником.
Після виборів був обраний актив: міністри спорту, міністри розваг, міністри харчування, кореспонденти, командири загонів, міністр образотворчого мистецтва.
А з другого дня розпочалось насичене подіями, розвагами життя табору.
Як і кожного дня, ранкова зарядка зібрала до табору дітей.
Міністри спорту проводили малі Олімпійські ігри. Були конкурси з м’ячами, скакалками, обручами. Загони «Краяни» (7 клас) й «Дельфін»(8 клас) організували змагання з футболу.
Відбулося дві зустрічі та матч-реванш між юними футболістами, які закінчилися перемогою семикласників. Міністерство художників у цей час не дрімало, а вело свій веселий репортаж – конкурс на спортивну тематику.
Всі загони побували на екскурсії в природу. Повертались до табору з чудовим настроєм, бо, окрім краси рідного краю, свіжого повітря, там проходив конкурс «Природа, творчість, фантазія».
Довго прикрашали інтер’єр табору літні букети квітів після конкурсу «На кращий літній букет».
А хто не бажає знайти скарб? Всі бажають! Але, щоб його знайти, потрібні міцні знання з географії й уміння орієнтуватися за компасом. Довгий час велася боротьба за досягнення мети. І все ж таки спритнішими виявилися «Дельфін»( 8 клас), тому і «скарб» дістався їм.
Відпочинок добре, але й про працю не можна забувати. Тому на території табору проходили трудові десанти: навели лад на подвірї (гра «Хто більше назбирає папірців»), прополювали клумби, ремонтували книги.
Працювала майстерня Саморобкіна, де дітвора могла втілити свою фантазію в діло. У загоні «Промінець» найкраща поробка вийшла в Баклицької Т. А хлопці із загонів «Козачата», «Дельфін», «Краяни» виготовляли повітряних «зміїв».
Кожен учасник обрав свою модель, виготовив «змія», прикрасив на свій смак. Наступного дня проходили змагання на першість у польоті. Майже всі «змії» високо піднялися в небо, та найвище злетів «змій» Войтка Сергія. Він кружляв у повітрі, тріпотів своїм довжелезним хвостом і звав за собою інших. Це було дуже захоплююче видовище.
Майже всі загони здійснили похід до водойми. Там вони приємно відпочили, порибалили, познайомилися із «жителями» водойми.
За час табірного життя було організовано і проведено дуже багато різних конкурсів, розваг, таких, як наприклад, «Свято сміху». Тут мали можливість юні гумористи показати свій талант. Хто пробував веселити жителів табору піснею, хто віршем, хто пантомімою чи малюнком.
Усі загони довели, що казки знають під час «Подорожі за тридев’ять земель».
Подобалось усім школярам музичні конкурси, а їх було дуже багато. Активно проходив конкурс «Кращі танцюристи». Учасників була велика кількість, та журі «міністерство розваг» визначили тільки декількох найкращих: першокласника Коваленко Андрія (загін «Сонечко»), п’ятикласника Зиму Андрія (загін «Козачата»), Пономаренко Любу й Чернишову Світлану («Промінець»), квартет шестикласників із загону «Козачата» Качуру Маруну, Стародубець Юлю, Тищенко Юлю, Василенко Марину і п’ятикласників Долгорукі Юлю і Олійник Діану.
Були свої переможці і в конкурсі «Карооке в таборі». Перші місця присудили Селеру Владу, Баклицькій Тані, Швед Оксані і Полторацькій Олі.
А свято «Школа шукає таланти» відкрило нові «зірочки»: першокласниця Безручко Настя має гарний голос, Коваленко Андрій вміє танцювати брейк.
Гра, яка всім подобається, захоплює велику кількість учасників, називалася «День бізнесу». У таборі створювалось місто «Веселкове». Була організована мерія, обраний головний суддя Насалевець Павло, численна охорона. Головні банкіри Лазарева Яна, Зима Марина й Чернова Вікторія – видавали всім гроші – «Міражі», кредитні картки, збирали податки, приймали грошові надходження від «власників приватних підприємств».
Послуги надавали різні «підприємства». Були салони краси, кав’ярні, салон «Тату», салон «Ворожея».
Дуже люблять усі діти бувати на екскурсіях. Учні нашої школи не виняток. У цьому році майже всі обрали подорож до міста Чернігова, тільки загін «Сонечко» їздив до міста Мени на екскурсію в зоопарк. А Чернігові дітвора відвідала чимало музеїв, побували на мосту закоханих, плавали на теплоході, не минули Чернігівської гордині – Валу. І, звичайно, розважалися в міському парку культури та відпочинку. А загонам «Дружба» та «Краяни» поталанило побувати на святі морозива марки «Ласунка». Тому вони побували на концерті й отримали призи. Усі загони, повертаючись додому, заїжджали на пляж у місто Корюківку, де їх чекало з теплою водою привітне озеро. Стомлені і дуже задоволені повертались школярі додому.
Останній день – підсумки, розваги, нагороди. Він проходив у вигляді розважального шоу, де концертні номери пересипалися конкурсами, розважальними номерами, нагородами. Усі жителі табору за свою активну діяльність були нагороджені цукерками.
Непомітно швидко промайнули 14 днів насиченого цікавими подіями, подорожами неповторного табірного життя. Усі залишилися задоволеними роботою табору й обіцяли з нетерпінням чекати наступного теплого літа, щоб знову зустрітися у стінах рідної школи, коли запрацює «Веселка».