Жадівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка

 Вітаю Вас  Гость | Группа "Гости"

Наша адреса:
Чернігівська обл. Семенівський р-н.
с. Жадове вул. Центральна
Жадівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
імені Т. Г. Шевченка
телефон: 2-34-86

Ел. пошта:
Наш девіз: Ми завжди за наше рiдне село!!!!
До 75 річниці Перемоги
 До 75 річниці Перемоги
Меню сайту
Знайти на сайтi
Радiо
Профiль
Субота
08.08.2020
02:54

                         
               
               
     
Статистика

Всього користувачів: 2473

Нових за місяць: 1

Нових за тиждень: 0

Нових вчора: 0

Нових сьогодні: 0


Статистика материалов:

Новин: 270
Фотографій: 4232
Коментарів: 20

Зараз на сайті: 1
Невідомих: 1
Користувачів сайту: 0


Міні-Чат
Погода
Жадово 
Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сайти ЗЗСО району
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 

Головна » 2007 » Грудень » 17 » «Птах року-2007 Вивільга»
02:16
«Птах року-2007 Вивільга»

Мета акції: привернення уваги школярів та учнівської молоді до проблеми охорони птахів та їх природних біотипів шляхом поширення знань пропаганди охорони певного виду птахів.

     Невід’ємною частиною природи є птахи. У лісі, на луках, в парку, саду, біля житла – скрізь вони привертають нашу увагу. Ми спостерігаємо, як одні з них у пошуках їжі стрибають по землі, інші обстежують гілки й стовбури дерев. Ми милуємося їх польотом, формою тіла, красою оперення, слухаємо їх спів.

     На початку навчального року учням нашої школи було дано завдання спостерігати за птахами. А особливу увагу звернути на вивільгу.     Діти дуже зацікавилися і зібрали багатий матеріал про цю чудову пташку. Вони читали літературу і спостерігали в природі про цю мешканку лісу. Ось, що вони відзначили: „Вивільгу можна вважати одним із найкорисніших птахів лісу. Живиться вона переважно комахами. Основу її раціону становлять великі волохаті гусениці. Також вивільга скльовує ягоди вишні, шовковиці. Їжу пташенятам приносять обидва птахи 90 – 100 разів на день. Але самка годує їх удвічі частіше, ніж самець. Спів вивільги дуже своєрідний. Самець співає ,неначе грає на флейті, а самка кричить. Дорослий самець чималий, яскраво забарвлений у золотистий і чорний кольори. Таке вбрання він „одягає" на третьому році життя. У самців другого року життя в забарвленні спини добре помітний зеленуватий полиск. 

У самок з віком забарвлення спини змінюється з зеленуватого на жовтувате.     Поширена вивільга в Європейський частині, на півдні західного Сибіру, на Кавказі і в гірських районах Середньої Азії. Населяє переважно листяні і мішані ліси. Темних лісових масивів уникає.
Любить стрибати на галявині і узліссі. Зимує в Африці. До нас прилітає в квітні – травні. Гніздо вивільги нагадує чашку, або невеликий кошик без ручок. Будівельним матеріалом є трава, тоненька березова кора, ганчірки, пір’я і т.д. У гніздечку буває 4, або 5 яєць. Самка висиджує їх близько місяця. Іноді допомагає і самець. Маленькі пташенята сліпі, в жовтому пушку.


     Залишивши гніздо, вони весь час тримаються біля батьків. Тому вивільга має велику сім’ю. 
Таким чином вивільга дуже корисна пташка. Вона є окрасою лісу. Нашим учням за нею спостерігати дуже сподобалось.

Переглядів: 1944 | Додав: Kostin21 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar