Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка

 Вітаю Вас  Гость | Группа "Гости"

Наша адреса:
Чернігівська обл.
Новгород-Сіверський р-н.
с. Жадове вул. Центральна, 28
Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів
імені Т. Г. Шевченка
телефон: 2-34-86
Ел. пошта:
Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка
До 75 річниці Перемоги
 До 75 річниці Перемоги
Дистанційне навчання
 Дистанційне навчання
Меню сайту
Знайти на сайтi
Профiль
Понеділок
16.09.2024
17:30

Статистика

Всього користувачів: 2518

Нових за місяць: 0

Нових за тиждень: 0

Нових вчора: 0

Нових сьогодні: 0


Статистика материалов:

Новин: 320
Фотографій: 4499
Коментарів: 20

Зараз на сайті: 1
Невідомих: 1
Користувачів сайту: 0


Міні-Чат
Погода
Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сайти ЗЗСО району
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 


Газета №4


Вітаємо Вас на офіційному сайті Жадівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Семенівської міської ради!

    

 
                            
     Тарас Григорович Шевченко – відомий український письменник, художник, мислитель, геній. Він зробив великий внесок для розвитку літератури.
Ця людина завжди служила правді й боролася за свободу та майбутнє українського народу, а головною зброєю було слово, яке закликало всіх до боротьби проти гнобителів. В усіх його творах – мрії про щасливе життя людей.
     
     Доля Кобзаря була трагічною. Він рано став сиротою, усе своє життя пробув наймитом.
     Одного разу Шевченко зустрів у Літньому саду художника Івана Сошенка, свого земляка. Він познайомив Тараса Григоровича з К. Брюловим, В. Григоровичем, О.Веніціановим, В.Жуковським, Є.Гребінкою. Усі вони викупили талановитого юнака з кріпацтва. Пізніше Шевченка було відправлено на заслання за участь у Кирило-Мефодіївському братстві. Це дуже підірвало здоров’я поета. Тому вже у 1861 році 10 березня Тарас Григорович помер.
     Його іменем названо школи, навчальні заклади. Навіть наша школа колись носила його ім’я. Пам’ятники Кобзареві споруджені в кожному місті України. 
Його поезія має світове значення. На сценах багатьох театрів ідуть вистави за творами великого митця.
     Шевченко був борцем за свободу, патріотом своєї Батьківщини. Саме він першим в українській літературі пророкував нашому народові щасливе майбуття.
     Щороку в день народження поета громадськість нашої країни схиляє голову в глибокій пошані до пам’яті великого митця. У кожному навчальному закладі цього письменника згадують добрим словом.
     До Шевченківських днів у нашій школі був проведений захід „Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття”. У святково прибраному актовому залі школи зібралися учні та працівники навчального закладу. Цього року багато класів взяли участь у вшануванні пам’яті Кобзаря, а саме учні від 5-го по 10-й. Усі гідно представляли свої таланти. Зі сцени лунали поезії великого генія українського народу.
      Учні 7 класу гарно продекламували вірші поета, а 8-го і 9-го розповідали цікаві факти з його життя. Усі школярі вшанували пам’ять Тараса Шевченка. 10-й клас продекламував поему „Тополя”, якою глядачі були зворушені до сліз. 
     Змалку Шевченко збирав і упорядковував українські пісні. До кінця життя не розлучався з нею, з піснею, берегинею роду нашого. Звучали українські пісні і на нашому святі. 6-й клас виконав пісню на слова Шевченка „Садок вишневий коло хати”, якою всі були зачаровані. Також лунали й українські (5-й та 10-й класи).
     Свято закінчилося. Довго лунали оплески глядачів на адресу виступаючих. Слово Кобзаря нікого не залишило байдужим, і житиме воно у віках. Найкращі та вічні слова про Тараса Григоровича писав Іван Франко: „Він був сином мужика і став володарем у царстві Духа, він був кріпаком і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком і вказав нові, світлі, вільні шляхи професорам і книжним ученим.”

Після закінчення свята глядачі були задоволеними, наповненими духом творчості Кобзаря. Сподіваюся, що ця традиція житиме в нашій школі і надалі.

Кореспондент  Вікторія Сенченко


 
     5 березня день був насичений різними подіями. Адже скоро 8 Березня – Міжнародне жіноче свято. Вітальні листівки, квіти, стрічки й кольорові кульки створювали святковий настрій. Учні початкових класів запросили до школи своїх матусь і вітали їх зі святом міні-концертом і подарунками, виготовленими власноруч. 
      А семикласники та деякі учні інших класів влаштували святковий концерт, під час якого привітали всіх жінок, які працюють у школі: вчителів, техпрацівниць, кухарів та дівчаток. Прозвучали вірші, які прославляли всіх жінок і дівчаток. Ще на початку концерту підняли настрій п’ятикласники (Півторацька О., Гайдук С., Швед О., Долгорук Ю., Зима А., Липовка А.) бадьорою піснею «8 Березня».  

     А потім хлопчики та дівчата привітали своїх вчителів і подарували їм художні номери. Для них прозвучали слова вдячності і побажання всього найкращого. Дівчатка 6 класу (Качура М., Стародубець Ю., Черняк А., Тищенко Ю) виконали запальний танок. Подарували своїм вчителям ліричну пісню «Вчителька рідна» наші добре відомі шкільні артистки Василенко А., Сковородько О., Зачарувала всіх своєю піснею «Перші квіти» Катруша А.
     А для техпрацівниць, кухарів подарунком була міні – сценка «З коромислом» (Безручко О., Шевкопляс С.).
     Для дівчаток хлопці підготували гарні вірші і джальтменську пісню «Хвостики-метелики».
     Вдячні глядачі ще довго перебували під впливом гарного концерту і були вдячні всім семикласникам за подаровану годину радості.
     Нетрадиційно святкували 8 Березня старшокласники. Вони провели конкурс «Міс Навпаки». Хлопці від кожного класу створили команду для змагання, замінивши собою дівчат. А дівчата відпочивали і дякували своїм товаришам за те, що вони взяли на себе тягар конкурсу (щоправда інколи вони допомагали своїм «подругам»). І треба відмітити, що «конкурсантки» були на висоті. З усіма конкурсами, а їх було доволі, «дівчата» добре справились. Запам’яталися публіці зовсім юні й чарівні «дівчатка» команди 9 класу. Вільно почувалася на сцені команда гарних «дівчаток» від 10 класу. Ну а 11 клас запропонував нашій увазі познайомитися ближче з такими «світськими
левицями», як Катя Осадча й няня Віка.

     Від імені дівчат школи хочу подякувати всім хлопцям за такий гарний подарунок, а особливо Денису Ткаченку, Толі Катруші, Андрію Ткачу, Ігорю Вороб’ю, Богдану Шульзі, Жені Шевкоплясу і Велері Бідному. Молодці, хлопці!
 
Кореспондент Таня Швед


 
     Математика – цариця наук. Вона давно визнана главою. Потрібна нам усім завжди, скрізь і всюди. Без математики нині як без рук. З нею з казки дійсність творять люди. Освоївши математику, рвемося в політ, штурмуємо космічний світ і різних фактів різних фактів узнаємо причини.
     В нашій школі з 15 по 19 березня пройшов тиждень математики, у якому взяли участь учні 5 –11 класів. Урок цікавої математики відбувся для школярів 5 класу, де юні ерудити виявили свої знання у розв’язуванні інтелектуальних завдань. Математичний КВК між командами «Піфагор»(11 клас) та «Евріка» (10 клас) бав проведений у вівторок. Пізнавальні конкурси, цікаві математичні завдання надовго залишаться в нашій пам’яті. З відривом в один бал перемогла команда 10 класу.
     Для учнів початкових класів був відведений день – вівторок. Для них проводилась математична гра «Відімкни клас», де учні 1 – 4 класів проявили себе з найкращої сторони як майбутні знавці цариці наук.
      Останнім етапом у проведенні тижня математики тала інтелектуальна гра «Найрозумніший», де переможницею стала Черняк Аліна.
     Отже, цікаві заходи з математики незабутні враження на учнів нашої школи. 
Кореспондент Вікторія Лисенко
 
     25 березня проводився районний фестиваль «Пісні, опалені війною». У ньому брали участь усі школи району, тому проводився він «кущовим» способом. Представники від нашої школи виконували пісні в селі Чорний ріг. Цей маленький концерт, за участю трьох шкіл, був пронизаний патріотичними почуттями. Прозвучали пісні, у яких увіковічена пам’ять загиблих, твори воєнних років та повоєнного періоду. 
     Розпочався фестиваль піснями «Балада про солдата» й «Перемога». Їх майстерно виконала улюблена співачка нашої школи Василенко Аліна. На її рахунку вже чимало конкурсів і перемог. Наступними виступали теж наші виконавці. Це новостворене тріо: Коваленко Оксана, Швед Тетяна і Таранжина Оксана. І хоч дівчата співали у команді вперше, проте були відмічені журі, як гарні виконавці. Будемо сподіватися, що наші дівчата отримають перемогу. 
Чорнорізська школа представила, крім пісень, ще й літературно-музичну композицію, яка вразила всіх глядачів глибоким змістом.

 


                           Корисні сайти
Сайт Міністерства освіти і науки України ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ Урядовий портал Інформаційна система управління освітою Сайт Чернігівської обласної державної адміністрації  Сайт управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації  Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Семенівська міська рада Чернігівської області Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської міської ради Чернігівської області Сайт м. Семенівка Сайт вчителю, учням та батькам Освітній портал «Педагогічна преса»  Украина онлайн Нова Українська школа