Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка

 Вітаю Вас  Гость | Группа "Гости"

Наша адреса:
Чернігівська обл.
Новгород-Сіверський р-н.
с. Жадове вул. Центральна, 28
Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів
імені Т. Г. Шевченка
телефон: 2-34-86
Ел. пошта:
Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка
До 75 річниці Перемоги
 До 75 річниці Перемоги
Дистанційне навчання
 Дистанційне навчання
Меню сайту
Знайти на сайтi
Профiль
Неділя
22.12.2024
05:45

Статистика

Всього користувачів: 2518

Нових за місяць: 0

Нових за тиждень: 0

Нових вчора: 0

Нових сьогодні: 0


Статистика материалов:

Новин: 321
Фотографій: 4499
Коментарів: 20

Зараз на сайті: 1
Невідомих: 1
Користувачів сайту: 0


Міні-Чат
Погода
Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сайти ЗЗСО району
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 


Рельєф, корисні копалини


Вітаємо Вас на офіційному сайті Жадівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Семенівської міської ради!

    

Поверхня області – низовинна, плоска, подекуди хвиляста рівнина із загальним нахилом на південний захід. Переважаючі абсолютні висоти – 150-170 метрів, відносні –коливаються в межах 20-80 м. Максимальна висота 222 м. знаходиться поблизу села Березової Гаті. 90 м. – найбільш низьке місце (с. Вишеньки Коропського району).

В межах області переважають денудаційні та водно-ерозійні форми рельєфу. На Чернігівщині поширені річкові долини, яри, ерозійні останці. В межах Новгород-Сіверського Полісся формуються карстові форми рельєфу – карстові лійки, блюдця пониження, карри.

Найбільш розчленованістю рельєфу виділяються північно-східні і південно-східні райони.

Чернігівська область лежить переважно в межах Придніпровської та Поліської низовин.

Чернігівщина не належить до областей з потужною мінерально-сировинною базою. Разом з тим, для надр області притаманна відносна різноманітність корисних копалин.

Паливно-енергетичні ресурси представлено торфом, нафтою і газом. За запасам торфу, які оцінюються в 250 млн. тон, область займає 3-є місце в країні. Перспективними для пошуків і видобутку торфу є надра Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Городянського та Прилуцького районів. Найбільшими родовищами є Замглайське, Крюківське, Ірванцівське, Гнилушське та Удай Північно-Західний.

Родовища нафти і газу пов’язані з Дніпровсько-Донецькою нафтогазоносною провінцією. Ці родовища розташовані на півдні області. Глибина залягання нафти коливається від 1700 до 4000 метрів, газу до 5000 метрів. Найбільші родовища нафти Гнідинцівське, Леляківське, Талалаївське, газу – Богданівське, Мільківське.

На Чернігівщині налічується 428 родовищ корисних копалин, серед яких 194 можуть розроблятися.

В Ічнянському районі знаходиться єдине у Україні родовище бішофіту – Ново подільське. Запаси бішофіту, розсол якого застосовують в бальнеології, складають більше 200 млн. тон.

В надрах області знайдено цілий ряд  природних будівельних матеріалів. Це крейда (Путивське родовище  Новгород-Сіверського району), поклади цементної сировини (Новгород-Сіверське і Форостовицьке родовища мергелю), гіпс (в межиріччі Сожу і Снову), піски, різні глини.

В надрах області є фосфорити, загальні запаси яких перевищують 102 млн. тон. Найбільшим є Розльотівське родовище в Коропському районі, яке розроблялося до 1933 року.


                           Корисні сайти
Сайт Міністерства освіти і науки України ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ Урядовий портал Інформаційна система управління освітою Сайт Чернігівської обласної державної адміністрації  Сайт управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації  Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Семенівська міська рада Чернігівської області Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської міської ради Чернігівської області Сайт м. Семенівка Сайт вчителю, учням та батькам Освітній портал «Педагогічна преса»  Украина онлайн Нова Українська школа