Наявність власних запасів нафти, газу і торфу в Чернігівській області обумовили розвиток паливної промисловості. Введені в експлуатацію ще на початку 70-х років ХХ століття нафтогазоносні родовища області в значній мірі вже вичерпались. Цим пояснюється скорочення обсягів видобутку нафти і газу в останні десятиріччя.
Значна частина вуглеводневої сировини переробляється на Гнідинцівському заводі стабілізації нафти та виробництва скрапленого газу (Варвинський район). Після первинної обробки нафта по нафтопроводу Леляки-Гнідинці-Кременчук направляється на Кременчуцький нафтопереробний завод.
В області нараховується 5 торфовидобувних і два торфопереробні підприємства (Замглайський торфобрикетний завод в Ріпкинському районі та Ірванцівський завод в Семенівському районі).
Головним підприємством електроенергетики є Чернігівська ТЕЦ, яка введена в експлуатацію в 1961 році.
Машинобудування та металообробка в галузевій структурі області займає третє місце за вартістю виробленої продукції (12%).
На Чернігівщині виробляють сільськогосподарські машини («Ніжинсільмаш» дає обладнання для вирощування птахів, завантажувачі сухих кормів. ВАТ «Прилуктваринмаш» – водо- та кормо розподілювачі, автомобільні й тракторні причепи, завод «Сільгоспмаш» у смт. Макошино Менського району – протруювачі насіння), промислове та полімерне обладнання (ВАТ «Бахмачполімермаш»), технологічне обладнання для переробних галузей АПК (Чернігів, Ніжин, Прилуки) та текстильної промисловості (Чернігівське ВАТ «Хімтекстильмаш»), устаткування для будівельної індустрії та житлово-комунального сектора (ВАТ «Прилуцький завод Будмаш» дає цементовози, розчинонасоси, компресорні установки, щоглові підйомники), пожежні машини (підприємство «Пожмашина» у смт. Ладан), легкові автомобілі (з1997 року на базі ВАТ «Чернігівський завод авто деталь» освоєно складання автомобілів ГАЗ – «Газель» та «Волга»).