
навчально-виховної екологічної стежки
1. Ознайомлення відвідувачів з об’єктами природи.
2. Проведення у відповідних пунктах стежки теоретичних і практичних занять.
3. Пропаганда природоохоронних заходів, інформування про види рослин і тварин, пам’ятки природи, наслідки господарської діяльності, що трапляються на маршруті.
4. Підвищення екологічної свідомості, формування етичних стосунків людини з природою, живими організмами, виховання активної позиції щодо їх збереження.
5. Набуття навичок самостійного спостереження.
6. Оздоровлення та реабілітація після деяких хвороб.
7. Виховання любові до рідної природи, батьківщини.


екологічної стежки
Жадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Проїзд. Автомобільним транспортом по вулиці Центральній до зупинки «Школа» або велозасобами.
Наявність постанов організацій влади про створення екологічної стежки – рішення сесії Жадівської сільської Ради № 17 від 23 вересня 2009року
Значення екологічної стежки. Навчальне, пізнавальне, виховне.
Короткий опис маршруту. Школа – Гніздо лелеки – Ялина звичайна – Алея із туї західної – Ялівець козацький – Ялини голубі – Кущ рути звичайної – Стихійне звалище – Лука – Джерело – Школа. «Ластівчині гнізда», які розміщені під дахом основного корпусу школи з північної сторони – є початком стежки. Маршрут від школи пролягає у східному напрямку, який охоплює зупинки «Гніздо лелеки», яке розміщене на водонапірній вежі та «Ялина звичайна»; Наступні зупинки «Алея із туї західної», «Ялівець козацький», «Ялини голубі», та «Квіткове царство» розміщені перед фасадом школи. Восьма зупинка «Рута звичайна» знаходиться біля стадіону школи. Зупинки «Зоологічний майданчик» та «Криниця» розміщені в західному напрямку за 900 метрів від зупинки «Рута звичайна».
Остання третина маршруту пролягає по вулиці Берег і до школи. Загальна довжина маршруту – біля двох кілометрів. Для учнів молодших класів маршрут може бути скорочений вдвоє.
Історичні відомості про оточуюче середовище. Завдяки будівництву в кінці 80-х років 19 століття нового мосту через річечку Диву та меліоративним роботам були поглиблені канали та створений ставок на території Старого Жадова. У 1976 році була здана в експлуатацію Жадівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Поступово навколо школи виросли дерева, були посаджені квіти. Велика частина зелених насаджень були привезені із Тростянецького дендропарку.