Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка

 Вітаю Вас  Гость | Группа "Гости"

Наша адреса:
Чернігівська обл.
Новгород-Сіверський р-н.
с. Жадове вул. Центральна, 28
Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів
імені Т. Г. Шевченка
телефон: 2-34-86
Ел. пошта:
Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка
До 75 річниці Перемоги
 До 75 річниці Перемоги
Дистанційне навчання
 Дистанційне навчання
Меню сайту
Знайти на сайтi
Профiль
Четвер
18.07.2024
22:48

Статистика

Всього користувачів: 2518

Нових за місяць: 0

Нових за тиждень: 0

Нових вчора: 0

Нових сьогодні: 0


Статистика материалов:

Новин: 320
Фотографій: 4499
Коментарів: 20

Зараз на сайті: 1
Невідомих: 1
Користувачів сайту: 0


Міні-Чат
Погода
Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сайти ЗЗСО району
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 


Липовка Іван Єгорович


Вітаємо Вас на офіційному сайті Жадівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Семенівської міської ради!

    

Гвардії капітан

Липовка Іван Єгорович

Highslide JS

ЗАРАДИ ЖИТТЯ

Багато фронтових доріг пройшов юнак з села Жадове, що в Семенівськему районі. Пізнав і гіркоту відступу, і радість перемог. Бачив зруйновані міста і села, витоптані хліби, обпалені тіла жінок і дітей, і за все мстив фашистам. Був дев'ять раз поранений, і щоразу повертався в свою частину, продовжував громити окупантів.

…Бої під Сталінградом… Під Орлом… Не злічити атак, не заміряти криваві верстви. Двічі товариші на руках виносили пораненим з поля бою старшого лейтенанта Івана Єгоровича Липовку. В критичний момент він, командир кулеметної роти, сам лягав за кулемет.

...На цей раз рота ввірвалась у село. Закріпившись, забезпечила ус-піх іншим підрозділам. Уже в центрі села куля навиліт пробила легені Іванові Єгоровичу За цей бій він був удостоєний ордена Червоної Зірки. Лікарі врятували йому життя, але вирішили відправити в нестройову частину. Та не міг з цим змиритися фронтовик. Він писав матері й сестрі: «Не можна мені залишатися а тилу, мамо, ніяк не можна. Я повинен зі зброєю в руках визволяти свою Батьківщину. За мене не хвилюйся. А ось розіб'ємо ворога і тоді…».

Знову комісія і знову відмова. Та Іван Єгорович домігся свого. Знову фронт. В боях за Одесу він командував уже стрілецьким батальйоном гвардійського полку. В документах, які зберігаються в архіві Міністерства оборони СРСР, є такий запис: «В боях з німецько-фашистськими загарбниками за м. Одесу 9-10 квітня 1944 року тов. Липовка І.Є. проявив виключну хоробрість і чудове уміння в керуванні бойовими діями батальйону... Він відмінно виконував бойові завдання командування, причому з незначними людськими втратами…». І ще одна нагорода – орден Вітчизняної війни.

Серпень 1944 року. Радянські війська завершили оточення фашистських військ під Яссами і Кишиневом. Ворог, як затравлений звір, намагається розірвати кільце. Там, де наступав батальйон під командуванням гвардії капітана Івана Липовии, противник із значно переважаючими силами вклинився в стик між під-розділами. Розгорівся жорстокий бій, але ворог не пройшов. Бій уже закінчувався, коли Липовку оглушило вибухом снаряду. Поранений ос-колком у живіт, він упав і вже більше не зміг піднятися.

Після війни останки героя перенесли в братню могилу в селищі Арциз. Піднімається в небо величний обеліск. Приходять сюди люди. По-довгу стоять, вчитуються в написи. І кожний в серці своєму несе звідси іскринку мужності героїв, їх патріотизму. Їх віри в перемогу…

П. БАРАНОВ.

(З архіву газети Життя Семенівщини)

 

 

 


                           Корисні сайти
Сайт Міністерства освіти і науки України ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ Урядовий портал Інформаційна система управління освітою Сайт Чернігівської обласної державної адміністрації  Сайт управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації  Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Семенівська міська рада Чернігівської області Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської міської ради Чернігівської області Сайт м. Семенівка Сайт вчителю, учням та батькам Освітній портал «Педагогічна преса»  Украина онлайн Нова Українська школа