Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка

 Вітаю Вас  Гость | Группа "Гости"

Наша адреса:
Чернігівська обл.
Новгород-Сіверський р-н.
с. Жадове вул. Центральна, 28
Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів
імені Т. Г. Шевченка
телефон: 2-34-86
Ел. пошта:
Жадівський ЗСО І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка
До 75 річниці Перемоги
 До 75 річниці Перемоги
Дистанційне навчання
 Дистанційне навчання
Меню сайту
Знайти на сайтi
Профiль
Четвер
25.04.2024
22:23

                         
               
               
     
Статистика

Всього користувачів: 2517

Нових за місяць: 1

Нових за тиждень: 0

Нових вчора: 0

Нових сьогодні: 0


Статистика материалов:

Новин: 320
Фотографій: 4499
Коментарів: 20

Зараз на сайті: 1
Невідомих: 1
Користувачів сайту: 0


Міні-Чат
Погода
Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сайти ЗЗСО району
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 


Галерея кімнатних рослин


Вітаємо Вас на офіційному сайті Жадівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Семенівської міської ради!

    

     Після того, як ми вирішили взяти участь у конкурсі-огляді „Галерея кімнатних рослин", намітили такий план роботи:

1. Ознайомлення з умовами конкурсу, вибір завдань та їх виконання.
2. Ознайомлення з кімнатними рослинами школи, вивчення їх наукових назв та географічного місця походження. 
3. Паспортизація кімнатних рослин.
4. Кожній рослині – вишуканий та зручний вазон.
5. Цікава інформація про кімнатні рослини. Створення колекцій.
6. Догляд за кімнатними рослинами.
7. Дизайн розміщення.
8. Вірші, загадки про кімнатні рослини.
9. Свято „День народження музею кімнатних рослин".

10. Підготовка звіту.

     nullОзнайомившись з умовами конкурсу, вибрали завдання та приступили до їх виконання.

     Почали збирати колекції рослин давно, декілька років тому. Але всі рослини з'юрмилися в повному безладді на підвіконнях. Невідомо, звідки вони і що кожній з них треба.
     Переглянувши наукову літературу, ми лад принесли у наш сад. На-самперед видали всім рослинам паспорти, де вказали рід, вид, родину та схематично зобразили характеристику й умови догляду за рослиною.
     Далі розподілили їх за рослинними зонами: рослини пустель, рослини вологих тропічних лісів і рослини сухих та вологих субтропіків.
     На сонячному вікні, ближче до опалення, згрупували сукуленти й ксерофіти: кактуси, алое, агави та інші «пустельники». На темнішому, але теплому місці розмістили рослини вологих і темних тропічних та субтропічних лісів: бегонії, традесканції, цисуси, аспідістри. На світлих вікнах у прохолодній кімнаті поставили жителів субтропіків: пеларгонії, фуксії.
Куди поставити ту чи іншу рослину, вирішували в кожному класі учні разом з класним керівником, враховуючи все, що дізналися з наукової літератури про ці рослини, і всі можливості приміщення. Головне, що треба враховувати, розставляючи рослини, — світло. Щоб вони не росли кособокими, час від часу горщики повертаємо.  
     Чимало квітів посадили нових. У кожної рослини, що росте на нашому вікні, своє, мало знайоме нам життя, своя історія, свої особливості.
     Батьківщиною багатьох кімнатних рослин є ліси і болота Бразилії, Індії, Індонезії, пустині Америки і Африки. Привезені вони до нас 100, а деякі — і 300 років тому. Умови, в яких вони там ростуть, своєрідні: багато вологи, дуже тепло і в повітрі багато вуглекислого газу. Вони дуже нагадують кімнатні умови. Тому багато рослин легко прижилися у нас. Ось, наприклад, бегонія. Великий рід бегоній об'єднує понад 100 видів, більшість — вихідці із теплих та вологих лісів Індії. Свою назву дістали на честь любителя і збирача квітів М. Бегона, який жив близько 300 років тому. Ця рослина із напрочуд гарним листям привер¬нула увагу любителів прекрасного і оселилась у багатьох країнах. Бегонія королівська — найкрасивіша з усіх. Прикрасу становлять її великі строкаті листки — бронзово-фіолетові із металевим блиском, оксамитово-малинові зі сріблястим краєм та ін. Квіти — дрібні й непоказні. Щоб рослина не виснажувалася, квіткову стрілку видаляємо ще до цвітіння.
    Бегонії потребують доброго освітлення, але не витримують прямих сонячних променів. Всі вони недовговічні і потребують поновлення і омолодження. 
     У нашій школі прижилися такі види бегоній: бегонія широколиста, бегонія Бауера, бегонія Месона, бегонія королівська, бегонія клещевинолистова. 
     Є в нас і давно відома і популярна в кімнатній культурі сансев'єра. Темні й світлі поперечні смуги на прямостоячому блискучому листку нагадують луску риби, чим і зумовлена ще одна її назва — «щучий хвіст». Цінуються пістряволисті форми із золотою та сріблястою облямівкою листка.
     Часто зустрічаються на наших вікнах мешканці сухих пустель і степів. Це, в першу чергу, кактуси. Існує близько 2 тисяч видів цих рослин. Вони мають якісь дивні незвичайні форми: і кульки — круглі і ребристі, і стовпчики, і сплюснуті м'ячики. Всі кактуси вкриті колючками різного кольору і розміру. Вони легко переносять сильну жару і нестачу вологи. А коли ці колючі кульки і стовпчики зацвітають, красивіших квітів не знайдеш! 

    nullМи знайшли цікаву інформацію про кактус-опунцію. Цей вид кактусів не має колючок. А цікаві ці кактуси ще й своїми плодами. Це соковиті ягоди завдовжки до 10 см і вагою до 200 г. Вони бувають різного кольору: біло-жовті, зелені, рожеві, навіть чорні. На одному стебельці їх може бути до 50, а з гектара збирають до 200 г.

     Відомо, що з деревини кактусів виготовляють вишукані виро¬би та поліровані оздоблення. Із волокнистої тканини кактусів роблять навіть комірці та манжети, а з м'якоті кактуса-опунції — сироп, вино, патоку, пастилу, сир. Насіння деяких видів кактусів використовувалося для виготовлення борошна. Пластини кактусів можуть використовуватися як грілка, сік — як ліки проти серцевих хвороб та переломів кісток. Із волокна кактуса-опунції виготовляють папір.
     Великою любов'ю серед природолюбів користується алое. Це багаторічна рослина, яка у природних умовах росте в Африці і досягає висоти 150 см.
      Дбаючи про красу шкільного саду, ми добирали для рослин відповідні горщики. У більшості випадків використовувались куповані художньо оформлені череп'яні й фаянсові, пластикові вазони та горщики з отворами для доступу повітря. Останнім часом з'явилися напівгорщечки, котрі вішають на стіни.
     І ось за допомогою батьків, учнів, учителів наша школа перетворилась на квітучу галерею, на справжню оранжерею.
     Ми потурбувалися про горщики, добрива. Усе це йшло в нас від бажання зробити воістину райський куточок.
     Зараз наша велика колекція має до 60 видів кімнатних рослин, а за кількістю їх 568 екземплярів.  
Деякі класи у своїх кімнатах створили цілі музеї ( 7 клас, 8 клас, 9 клас, 10 клас, 3 клас, 4 клас, 2 клас), а деякі зібрали цікаві колекції (10 клас – колекція сенполій, 8 і 4 класи – колекції кактусів, 5 клас – колекція „Лікарські рослини”).
     У школі є три галереї в коридорах:
     галерея екзотичних рослин (перший поверх);

     Оселилися в шкільній галереї заморські красуні: пальма Хамеропс, кипарис та олеандр. Це подарунок нашого земляка Мисника Г.Є., колишнього директора знаменитого Тростянецького дендропарку. 

  

     Розміщуючи рослини, дбали про дизайн приміщення. З цією метою ми використовували декоративні горщики, полички, підставки та створили рослинну арку. Оформляли її хлопці 9-го класу та дівчата 10-го класу.

 

     Учасники зібрали цікавий матеріал про кімнатні рослини, знайшли або склали віршів, загадки і 09 жовтня ми відсвяткували „День народження кімнатних рослин”. Це було свято-звіт, де учні показали свої знання про кімнатні рослини, надали цікавий матеріали, розказали про догляд за ними, продемонстрували їх розмноження.


                           Корисні сайти
Сайт Міністерства освіти і науки України ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ Урядовий портал Інформаційна система управління освітою Сайт Чернігівської обласної державної адміністрації  Сайт управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації  Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Семенівська міська рада Чернігівської області Відділ освіти, молоді та спорту Семенівської міської ради Чернігівської області Сайт м. Семенівка Сайт вчителю, учням та батькам Освітній портал «Педагогічна преса»  Украина онлайн Нова Українська школа