Жадівська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Т. Г. Шевченка

 Вітаю Вас  Гость | Группа "Гости"

Наша адреса:
Чернігівська обл. Семенівський р-н.
с. Жадове вул. Центральна
Жадівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
імені Т. Г. Шевченка
телефон: 2-34-86

Ел. пошта:
Наш девіз: Ми завжди за наше рiдне село!!!!
До 75 річниці Перемоги
 До 75 річниці Перемоги
Меню сайту
Знайти на сайтi
Радiо
Профiль
Четвер
22.10.2020
11:29

                         
               
               
     
Статистика

Всього користувачів: 2475

Нових за місяць: 1

Нових за тиждень: 1

Нових вчора: 0

Нових сьогодні: 0


Статистика материалов:

Новин: 271
Фотографій: 4240
Коментарів: 20

Зараз на сайті: 1
Невідомих: 1
Користувачів сайту: 0


Міні-Чат
Погода
Жадово 
Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Сайти ЗЗСО району
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
 


Кінезіологічні вправи


Кабінет міністр України підтримав постанову про продовження адаптивного карантину до до 31 жовтня.

    

«Кінезіологічні вправи»

Шкільне навантаження — це зростання витрат психофізіологічних ресурсів дитини, яке висна­жує її. Вимоги сучасної школи часто перевищу­ють адаптаційні можливості дитячого організму, що можуть спричинити стан стресу, який стає хронічним і переходить у дистрес. На жаль, це має руйнівні наслідки для здоров'я учнів.

Проблема успішності в навчанні може бути вирішена, якщо в процесі життя використову­ється робота обох півкуль мозку.

Інтегрованій роботі півкуль нашого мозку сприяють спеціальні рухові вправи. І тому роз­виток дитини має бути спрямований від руху до мислення, а не навпаки.

Цікаво, що людина може мислити, коли сидить нерухомо, однак для закрі­плення думки необхідний рух.

Саме тому багатьом людям легше мислити при повторюваних фізичних діях, наприклад, при ходьбі, похитуванні

Кінезіологи побачили великий потенціал, за­кладений у фізичних вправах, який можна вико­ристовувати для розвитку людини.

Метою кінезіологічних вправ є розвиток між-півкульної спеціалізації; міжпівкульної взаємодії, моторики та здібностей, пам'яті, уваги, мовлення та мислення, зниження рівня стресу, покращен­ня поведінки.

1. Вправа «Кнопки мозку»

Одна рука легко масажує поглиблення між першими і другими ребрами в зоні ліворуч і праворуч під ключицями. Інша рука знахо­диться на пупку, що дає можливість зосередити увагу на центрі ваги тіла. Вправа виконується ЗО—бо секунд, далі потрібно змінити руку.

2. Вправа «Гаки Деннісона»

Схрестіть ноги. Витягніть руки вперед, зовніш­німи боками долонь одна до одної і великими пальцями униз: Схрестіть руки, з'єднайте долоні й візьміть пальці в замок. Виверніть їх на рівні гру­дей так, щоб лікті були спрямовані униз. Кінчик язика торкається верхнього піднебіння, дивитися догори. Побути в такому положенні і хв.

3.Вправа «Метелик»

 Кисті злегка стулити в кулаки і прикласти їх до поперекового відділу хребта зовнішньою стороною. Лікті створюють у суглобах кут при­близно до градусів. Відведіть лікті  назад, приведітьу вихідний стан, ніби махаючи крилами (дою разів).

4.Вправа «Перехресно-паралельні кроки»

        Під час ходьби на місці доторкатися доло­нею лівої руки до коліна правої ноги, а долонею правої руки — до коліна лівої ноги. Таким чи­ном, різнойменні руки й ноги торкаються одні з одними почергово ніби перехресно. Зробити 8—12 таких кроків, повільно рухаючи кінцівками й розслаблюючи плечі. Перейти на односто­ронню ходьбу. Під час ходьби на місці торка­тися долонею лівої руки до коліна лівої ноги, а долонею правої руки — до коліна правої ноги. Однойменні руки й ноги торкаються одні одних то з одного боку, то з іншого. Зробити 8—12 та­ких кроків.

Повторити перехресну ходьбу. Саме пере­хресні рухи забезпечують інтегрований стан мозку, тому саме ними потрібно завершувати вправу.

Такі фізкультхвилинки, навіть у старших кла­сах зроблять урок продуктивнішим і психоло­гічно безпечнішим.

У нашій школі також активно виконують ці вправи, які були запропоновані шкільним психологом.

 

Використана література:

  1. «Психолог» №15-16 серпень 2016, ст..30

 

Підготувала

учениця 10 класу

Баклицька  Таня

 


                           Корисні сайти
Сайт Міністерства освіти і науки України ВЕРХОВНА РАДА УКРАЇНИ Урядовий портал Інформаційна система управління освітою Сайт Чернігівської обласної державної адміністрації  Сайт управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації  Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Семенівська райдержадміністрація Чернігівської області Відділ освіти Семенівської райдержадміністрації Чернігівської області Освітній портал Сайт вчителю, учням та батькам Освітній портал «Педагогічна преса»  Украина онлайн Інтернет Асоціація України